Wspaniałym przedmiotem w szkole okazuje się język polski. W nim wysilamy się jak najlepiej, aby móc później w życiu dobrze posługiwać się tym językiem. To przecież nasz narodowy język, więc powinniśmy tutaj dbać o zdobywanie coraz większego doświadczenia. Gdy tak czynimy to po pewnym czasie dostrzegamy, jakie możliwości nam to zapewnia. Na przykład wielu po takim szkoleniu decyduje się pracować jako nauczyciel języka polskiego. Możliwe, że i my będziemy mieli takie marzenie. Innym razem chcemy zostać autorami książek, ebooków bądź innych twórczych dzień. A jest to możliwe, jeśli tylko już w szkole wysilamy się na lekcjach języka polskiego. 

Co radzi nauczyciel języka polskiego?

Dobrze jest słuchać bardziej doświadczonych specjalistów, ponieważ oni chętnie dzielą się swoim doświadczeniem. Podpowiadają nam więc, w jaki sposób moglibyśmy lepiej opanować pewien materiał z języka polskiego Ponad słowami 2 i wielu innych przedmiotów. Podpowiadają, że pomocny jest już podręcznik Ponad słowami klasa 1 część 2. Jeśli nasze dzieci jeszcze nie posiadają takiego podręcznika, to ta sytuacja powinna się jak najszybciej zmienić. W efekcie dostrzeżemy, że zdobywamy coraz większe doświadczenie. Ono zachęca nas jeszcze do tego, aby móc wysilać się w większym stopniu, na innych lekcjach w szkole. Przecież wyłaniają się jeszcze inne przedmioty, które uczą nas języków. Są nimi na przykład przedmiot dotyczący języka angielskiego, bądź rosyjskiego, niemieckiego, francuskiego. Tak naprawdę w szkołach, a nawet już w przedszkolach, język obcy także odgrywa istotne znaczenie. 

Ale musimy pamiętać o tym, że świetne wyniki w języku obcym będziemy odnosić, jeśli tylko w pełni zrozumiemy swój język narodowy, czyli polski. Gdy więc wysilamy się na lekcjach języka polskiego to tak naprawdę dbamy o swoją przyszłość i dobrze byłoby tutaj wysilać się na rzecz odpowiedniej grupy osób. 

Co daje jeszcze język polski:

– nowe słownictwo

– odpowiednie przygotowanie do pisania

Wiele razu w życiu będziemy pisać różnego rodzaju teksty, opowiadania, listy, pisma i wiele innych rzeczy. Dobrze byłoby wtedy pochwalić się jak najlepszym słownictwem. Zdarza się, że pewni z nas będą zarabiać na pisaniu. Jeśli więc już w szkole poważnie podchodzimy do nauki języka polskiego to później bardzo dobrze na tym wychodzimy. Nie chcemy, aby inni mieli negatywny wpływ na nasze wyniki w szkole. Przebywamy więc w towarzystwie osób, które mają na nas bardzo dobry wpływ. To dla nas budujące towarzystwo, czyli znajomi, koledzy, którzy również cenią sobie naukę w szkole. Są  w stanie nas do niej odpowiednio zachęcać. W efekcie i my się lepiej uczymy, jak i zachęcamy nawzajem.